Aviva może pochwalić się dość szeroką ofertą tego rodzaju produktów. To z jednej strony cieszące się w ostatnim czasie dużym zainteresowaniem, proste, zapewniające podstawowy zakres ochrony ubezpieczenie grupowe Aviva Zespół. Z drugiej, znacznie bardziej rozbudowany produkt Opiekun. Rzućmy na te propozycje okiem i zobaczmy, z czego mogą się składać. 

Ubezpieczenie grupowe Aviva Zespół dla małych i średnich firm

Polisa grupowa Aviva zespół jest nader elastycznym produktem – ma zastosowanie już wówczas, gdy grupa składa się z zaledwie dwóch osób. Ochrona w umowie głównej możliwa jest do 65 roku życia. Następnie Aviva może zaproponować indywidualną kontynuację. 

Przez pierwsze 120 dni obowiązuje karencja na zdarzenia inne niż spowodowane nieszczęśliwym wypadkiem. W ciągu kolejnych 50 świadczenie jest ograniczone i stopniowo wzrasta do wysokości pełnej sumy ubezpieczenie. 

Istotnym terminem używanym w OWU są „nieprawidłowości zdrowotne”  w ten sposób określono choroby zdiagnozowane w ciągu 5 lat przed rozpoczęciem ochrony, ala także szeregu dolegliwości (opisane w OWU) obserwowanych w ciągu pół roku. W ciągu pierwszego roku przyczyny takie są przedmiotem wyłączenia. Poza tym ograniczenia odpowiedzialności są typowe, aczkolwiek dość liczne – należy się z nimi zapoznać. 

Dodatkowa ochrona z ubezpieczenia Zespół

Do dyspozycji mamy tylko kilka najważniejszych rozszerzeń, takich jak Śmieć wskutek nieszczęśliwego wypadku, a także Kalectwo wskutek nieszczęśliwego wypadku zapewniające świadczenia w wysokościach podanych w tabeli:

Trwały uszczerbek na zdrowiu wskutek nieszczęśliwego wypadku zapewnia -standardowo – świadczenie w wysokości odpowiadające procentowi uszczerbku. W rozszerzeniu Powstanie niezdolności do pracy wskutek nieszczęśliwego wypadku świadczenie stanowi pełna suma ubezpieczenia. Warunkiem jest niezdolność to pracy trwająca min. 12 miesięcy i po tym okresie trwała i nieodwracalna.

Leczenie szpitalne zapewnia świadczenie w przypadku hospitalizacji trwającej min. 5 dni. Wyłączony jest oddział ratunkowy i rehabilitacyjny, a także pobyt  związany z ciążą, porodem lub połogiem, chyba że przedmiotem Hospitalizacji było zagrażające lub zaistniałe poronienie albo ciąża pozamaciczna.

Mamy tutaj dwa warianty wysokości świadczenia:

Świadczenie Szpitalne „Zdrowe Życie” to rozszerzenie mogące obejmować w sumie 453 zdarzenia (zachorowania, urazy, procedury medyczne) dostępne w dwóch wariantach, obejmujących:

  • I: postępowania operacyjne, zabiegowe;
  • II: postępowanie operacyjne, zabiegowe, leczenia zachowawczego, z możliwością rozszerzenia o dodatkowe zdarzenia.

Pełną tabelę z zakresem obu wariantów znajdziemy w OWU. 

Poważne zachorowanie dostępne jest w trzech wariantach, w sumie może obejmować 46 przypadków. 

Assistance – Wariant II to typowy tego rodzaju pakiet, obejmujący usługi takie jak m.in.: wizyty lekarskie, transport medyczny, opiekę nad dziećmi i osobami niesamodzielnymi, dostarczenie leków, sprzętu rehabilitacyjnego. Są to świadczenia:

  • dotyczące udzielenia pomocy w razie wystąpienia nagłego zachorowania;
  • dotyczące udzielenia pomocy uczestnikowi w razie wystąpienia nieszczęśliwego wypadku;
  • polegające na udzieleniu pomocy w przypadku urodzenia się uczestnikowi dziecka;
  • polegające na udzieleniu pomocy w wyniku nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku dziecka;
  • gwarantowane w trudnych sytuacjach losowych takich jak: zgon dziecka, zgon małżonka, zgon rodzica, choroba przewlekła;
  • polegające na udzielaniu zdrowotnych usług informacyjnych;
  • polegające na udzielaniu informacji dostępnych w ramach infolinii „Baby Assistance”;
  • polegające na udzieleniu pomocy medycznej rodzicowi;
  • świadczenia na wypadek pogorszenia się stanu zdrowia w związku z otrzymaniem oświadczenia o wypowiedzeniu umowy o pracę od Ubezpieczającego będącego jednocześnie Pracodawcą, gdy wypowiedzenie następuje z przyczyn dotyczących Ubezpieczającego.

Zagraniczna Opinia Lekarska to rozszerzenie umożliwia uzyskanie dodatkowej zagranicznej opinii lekarskiej zawierającej: postawioną przez Eksperta powtórną diagnozę, ocenę dotychczas prowadzonego leczenia, propozycję planu leczenia, jeśli zdaniem Eksperta zastosowany sposób leczenia powinien zostać zmieniony lub uzupełniony. Uzyskanie takiego świadczenia jest możliwe w razie wystąpienia następujących przypadków:

  1. nowotwór złośliwy;
  2. niewydolność nerek;
  3. schyłkowa niewydolność wątroby;
  4. przewlekłe wirusowe zapalenie wątroby;
  5. udar mózgu;
  6. łagodny nowotwór mózgu;
  7. zapalenie mózgu;
  8. zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych;
  9. porażenie kończyn;
  10. paraliż;
  11. stwardnienie rozsiane;
  12. choroba Alzheimera;
  13. choroba Parkinsona;
  14. choroby neuronu ruchowego;
  15. przeszczep narządu;
  16. zawał serca;
  17. angioplastyka naczyń wieńcowych;
  18. operacja pomostowania naczyń wieńcowych;
  19. operacja zastawek serca;
  20. operacja aorty;
  21. bakteryjne zapalenia wsierdzia;
  22. niedokrwistość aplastyczna;
  23. rozległe oparzenie;
  24. utrata kończyn;
  25. utrata słuchu;
  26. utrata wzroku;
  27. utrata mowy;
  28. śpiączka;
  29. cukrzyca typu 1 (insulinozależna);
  30. gruźlica;
  31. zakażenie wirusem HIV;
  32. inne, niewymienione powyżej stany chorobowe i uszkodzenia ciała, o ile zagrażają życiu Uczestnika albo Osoby Bliskiej i wymagają leczenia specjalistycznego.

Ubezpieczenie Leczenia Specjalistycznego to rozszerzenie, w którym obowiązuje 90-dniowa karencja na zdarzenia inne niż spowodowane nieszczęśliwym wypadkiem. Ubezpieczenie to w sumie może obejmować:

  • w wariancie I:wykonanie ablacji; wszczepienie kardiowertera/defibrylatora; wszczepienie rozrusznika serca (stymulatora serca, kardiostymulatora); chemioterapia/radioterapia; terapia interferonowa;
  • w wariancie II: wykonanie ablacji; wszczepienie kardiowertera/defibrylatora; wszczepienie rozrusznika serca (stymulatora serca, kardiostymulatora); chemioterapia/radioterapia;  terapia interferonowa; dializoterapia; przeszczepienie komórek wysp trzustkowych; przeszczepienie komórek przytarczyc; przezskórne wszczepienie zastawek serca w przypadku wad nabytych serca; mechaniczne wspomaganie serca sztucznymi komorami; przeszczep rogówki.
  • w wariancie III: wykonanie ablacji; wszczepienie kardiowertera/defibrylatora; wszczepienie rozrusznika serca (stymulatora serca, kardiostymulatora); chemioterapia/radioterapia; terapia interferonowa; dializoterapia; przeszczepienie komórek wysp trzustkowych; przeszczepienie komórek przytarczyc; przezskórne wszczepienie zastawek serca w przypadku wad nabytych serca; mechaniczne wspomaganie serca sztucznymi komorami; przeszczep rogówki; tlenoterapia w warunkach domowych; żywienie pozajelitowe lub dojelitowe w warunkach domowych; leczenie insuliną z zastosowaniem pompy insulinowej. 

Zachorowania na Nowotwór Złośliwy „Rakassistance”

Warunkiem wypłaty jest postawienie diagnozy w trakcie trwania ochrony. Ochrona polega na wypłacie szeregu świadczeń zgodnie z tabelą:

Fragment OWU Aviva Zespół

Jak widzimy tabela nie jest prosta w odbiorze i wymaga wyjaśnienia razem z Doradcą ubezpieczeniowym. Jeśli oferta ubezpieczenia zainteresowała Cię, możesz skorzystać z bezpłatnej usługi zamówienia ofert. Wypełnij po prostu formularz potrzeb i czekaj na oferty do licencjonowanego Doradcy.